Když do Číny dorazí „UFO“

6
862

Jestli milujete neobvyklé nebeské úkazy, měli byste okamžitě vyrazit do Číny. Tam je jich v posledních dnech hlášeno víc než dost a některé z nich vyděsily Číňany natolik, že dokonce začali hovořit o konci světa a o příletu UFO. To jim ovšem jejich bdělé úřady rychle zatrhly, protože když jste správný čínský občan, nemáte na takovéto buržoazní nápady ani právo pomyslet. Přitom veškerá panika se týká věcí, které nejsou zdaleka tajemné, a současná meteorologie o nich už dávno ví.

Nejdříve se nad horami v provincii Jilin objevily mraky zvané Altocumulus lenticularis nebo také „UFO mraky“. Jak jejich název napovídá, mají tvar velmi podobný létajícímu talíři a nezkušeného pozorovatele mohou opravdu zmást, zvláště když se na obloze objeví pouze jeden nebo dva takové mraky, což se docela často stává.

Mraky zvané Altocumulus lenticularis mají tvar velmi podobný létajícímu talíři.

A krátce na to se nad tibetskou Lhasou rozzářilo „druhé slunce“. Tibeťané v úžasu a strachu hleděli k obloze a hned se začaly šířit zprávy o konci světa. Zvláště v Tibetu podobné řeči čínské úřady rozhodně nepotřebují. Nakonec i tady se ale našlo prozaické vysvětlení. Jednalo se o sluneční halo, které vzniká lomem paprsků světla procházející mrazivou částí atmosféry. Tento jev je známý i v Česku.

A krátce na to se nad tibetskou Lhasou rozzářilo „druhé slunce“.

Zdroj: DailyMail

 • gregor

  ten oblak som zazrel vcera a bolo ich tam viac asi 3 boli tak povediac na okraji slnka a bolo to nadherne

 • brudra

  Číňani nepotřebují pravé UFO. Oni si ho zkopírují. :-)

 • Tom

  ten první mrak jsem vyfotil minulý týden na Šumavě vznášel se nad Modravou

  • Muerte

   Týýý jooo takže vám tam lítá UFO :-)

 • Matej

  Že by fakt 2012 je fakt že se to kupí tento rok jedno přes druhé …. ale také si na tom chce akorát dost lidí nahrabat :) jsem zmaten :)

 • demado

  čiňané všechno len fotej :D