Tokio zasáhne do čtyř let katastrofální zemětřesení, tvrdí japonští vědci

1
595

Podle japonských vědců existuje vysoká pravděpodobnost, že Tokio zasáhne do čtyř let natolik silné zemětřesení, že by město mohlo vymazat z povrchu zemského.

Odborníci z Institutu pro výzkum zemětřesení na univerzitě v Tokiu založili výsledky své studie na zvýšeném počtu otřesů v hlavním městě Japonska po zemětřesení 11. března 2011 na severovýchodě země.

Podle jejich analýzy dochází každý den v Tokiu a jeho okolí od března v průměru k 1,48 zemětřesení s magnitudou od 3 do 6, což je 5x více než před loňskou katastrofou.

„Počet silných otřesů se v okolí hlavního města stále zvyšuje. Z toho lze usuzovat, že v krátkém čase, pravděpodobně do čtyř let, dojde k silnému zemětřesení, které bude mít katastrofální následky,“ uvádějí vědci ve své zprávě. Samotná japonská vláda počítá se silným zemětřesením v Tokiu do třiceti let.

zdroj: tn.cz

  • jarda

    Čím si to ti japonci zasloužili.Vdyť jsou to milí lidé. Nechci nikoho hanbit, ale na blízkým východě by si to pár těch zrůd zasloužilo.Musíme jen doufat….. nebo jak chcete…..modlit se…