Apollo 8 vyfotografovalo obří „bránu“ na Měsíci

7
13742

V archivech NASA je velké množství zajímavých fotografií, které byly zveřejněny až po mnoha letech. Například letos v květnu se dostaly na veřejnost snímky Měsíce, na kterých je vidět velký trojúhelníkový otvor na jeho povrchu. Fotografie pořídila posádka mise Apollo 8, která k Měsíci odstartovala 21. prosince 1968. Loď obíhala kolem našeho souputníka po eliptické dráze a astronauti udělali velké množství snímků a prováděli nejrůznější vizuální a navigační experimenty.

Například letos v květnu se dostaly na veřejnost snímky Měsíce, na kterých je vidět velký trojúhelníkový otvor na jeho povrchu.
Například letos v květnu se dostaly na veřejnost snímky Měsíce, na kterých je vidět velký trojúhelníkový otvor na jeho povrchu.

Velký trojúhelníkový otvor na měsíčním povrchu je podle některých názorů branou do jeho nitra. Je také možné, že nyní máme v rukou unikátní svědectví, že Měsíc je ve skutečnosti umělého původu. Podle odborníků rozhodně nešlo o závadu na kameře, podivný otvor tam skutečně je, a těžko říct, komu nebo čemu ve skutečnosti slouží.

 • Motejl

  To je zase blbost! Ze všeho nejvíc to připomíná poškození na fotografii. Na snímcích před i po ze stejné série žádná „brána“ není.

  • OKO

   To nevadí, hlavně, když je „článek“ :-)
   Úplně mě děsí představa těch dnešních negramotů, co hltaj tyhle kraviny a utvářej si „názor“. Asi už jsem starej.

   • Vaclav Cihla

    znova ti stejní…proč to vše odsuzujete jako kraviny? to vypadá, jako že vám je všem 12 let…kolik jste prostudovali materiálů? proč nemáte dobré programy, obrazovku s dobrým rozlišením a nepodíváte se na fotky od googl? Ty mapy jsou dobré a ne plné chyb. Pokud máte dobrý, stačí Photoshop, tak hned vidíte kde je ev. chyba. Jo, to jsou hodiny a měsíce…jednoduší je vše chytře pomluvit, jo, jo, ti „ostatní“ negramoti…

    • OKO

     Tohle prostě kravina je. Tak proto. Jak správně píšete, stačí si dát trochu práce a podívat se na zdroj:
     http://history.nasa.gov/ap08fj/photo18-g.htm
     Je to ta poslední fotka v seznamu. Je evidentní, že je poškozená.
     Jinak jako první s článkem přišel 11.5. web http://www.ufosightingsdaily.com/2016/05/giant-door-into-moon-seen-open-during.html

     • Vaclav Cihla

      díky za odkaz..

    • Michal Biff Smrčka

     Lol :D Zajímalo by mě co jste si šlehnul předtím než jste tohle psal :D

     Podívejte se odkud jde světlo dle nasvícení měsíce a jak je osvětlen onen portál :D Trochu tu něco nehraje, že? :)
     Ale v pohodě, dejte si chvilku času k nastudování chování světla a jak vzniká stín :)

     PS: pohledejte na serverech v USA a zjistíte že konspirátoři tvrdí, že to je OBŘÍ kosmická loď na povrchu měsíce :D

     • Vaclav Cihla

      vy jste mě rozesmál, asi jste myslel na dcl Bechra? Já to myslel všeobecně, netvrdím přece, že zrovna ten trojúhelník je 100% pravý mě to připadá jako kapka vzhůru nohama…máte pravdu, že tu něco nehraje.
      obří kosmická loď – to je asi úlet, ono to má (odhadem) povrchových i deset stupňů, takže na povrchu jsou to desítky km.
      já jsem Václav