Francouzská vesnice Bugarach jako poslední útočiště před apokalypsou

7
689

Jestli se 21. prosince nastane či nenastane konec světa, tak jak ho předpověděl mayský kalendář, je věcí spornou. Nicméně ti, kteří neponechávají nic náhodě, hledají na naší planetě místo, kde by se mohli zachránit. Zůstává pochopitelně otázkou, zda by bylo o co stát, protože žít na zemi zničené nebeskou apokalypsou nebude jistě nic povzbuzujícího.

Takovým zaručeným místem spásy je podle některých zdrojů maličká francouzská vesnice Bugarach. Krčí se na úpatí Pyrenejí a normálně ji obývá kolem 200 obyvatel. Ale už delší čas se obyvatelstvo s úspěchem rozrůstá, protože právě sem se upírají naděje těch, kteří doufají, že se jim konec světa vyhne. Nedaleko Bugarachu se nachází 1230 metrů vysoká stejnojmenná hora, která je prý bránou do jiných světů. Navíc je obdobou našeho Blaníku: nedřímají v ní ovšem bájní rytíři, nýbrž vojsko mimozemšťanů, kteří čekají právě na konec světa. Pak horu opustí a mezi lidmi z okolí vyberou ty vyvolené, kteří budou moci přežít.

[pullquote_right]Někdo se může usmívat, někdo si může klepat na čelo, ale pravda je taková, že v Bugarachu se objevují lidé z celého světa, kteří tady hodlají zachránit sami sebe i své blízké.[/pullquote_right]

Někdo se může usmívat, někdo si může klepat na čelo, ale pravda je taková, že v Bugarachu se objevují lidé z celého světa, kteří tady hodlají zachránit sami sebe i své blízké. A představitelé obce jsou hodně znepokojeni. Bojí se totiž, že se sem všichni lidé nevejdou, navíc vesnice není rozhodně zrozená pro masivní nárůst „apokalyptického“ cestovního ruchu. Její úzké uličky na strmém kopci pojmou stěží stávající obyvatele.

Jenže podle všeho starosta a jeho kolegové z radnice ještě donedávna dělali všechno pro to, aby podporovali víru v zázraky. Mnozí obyvatelé Bugarachu tvrdí, že to byli právě radní, kdo v médiích podporovali i ty nejneuvěřitelnější teorie o tom, že právě v „jejich“ vesnici přežijete konec světa bez úhony. A to vše pochopitelně proto, aby se zviditelnili, případně si i vylepšili svá skromná konta.

 • korp

  A proč zrovna Bugarach? Poblíž leží vesnice Rennes-le-Chateau, která je daleko víc opředena záhadami a mystikou…

 • FFS

  Pokud k tomu dostanu i pop corn a colu zdarma, tak bych se jel podívat toho 21.12. na hromadnou sebevraždu lidí jež neunesli, že se nic nestalo, abych se jim mohl vysmát.

 • llll

  Mayové konec světa nepředpověděli, to předpověděla senzace chtiví lidi, tím že maye nepochopili

  • Tom

   A ty chápeš Maye? Karla Maye? :-))

   • llll

    no viděl jsem několik filmů, které se natočili podle jeho knížek, takže trochu ho chápu :-)

    • Tom

     Tak jistě tušíš co těmi povídkami chtěl zdělit. A s Mayi je to stejné jako s Karlem.

 • 695421

  Utajované skutečnosti z historie – současnosti – vesmíru – zajímavosti – kuriozity

  Read more:http://www.stinlidstva.tode.cz/#ixzz284VZYFLD