K vozítku Opportunity se zničehonic přikutálel kámen

6
784

Do sousedství roveru Opportunity se před pár dny dostal jakoby odnikud černobílý kámen. Milovníci záhad si lámou hlavy, jak je to možné. „Opportunity stojí na jednom místě bez pohybu už od konce listopadu, protože se připravuje na přezimování. V provozu je pouze manipulátor. A před několika dny se stalo něco nečekaného: v jeho blízkosti se znenadání objevil jakýsi kámen,“ uvádí na svém blogu zakladatel sociální sítě VKontakte Vitalij Jegorov.

Jedna strana kamene je „čistá“, tedy nepokrytá prachem a leskne se na ní nějaký bílý minerál. Jeho druhý bok leží v prachu, což znamená, že nejde o meteorit, minimálně ne o takový, který sem dopadl před pár dny. Kamery roveru nyní pátrají po tom, odkud se sem kámen mohl přikutálet.

 • ilumináti

  co se týká NASA tak se ví,že jsou to největší lháři a dávají do éteru jen to,co se jim hodí ale NIKDY NE PRAVDU!

  • Mat

   Ano ano, přesně tak. Proto je to jednoduché, pravda je pravý opak toho, co říká NASA. My co to víme, nás to jejich lhaní vůbec netankuje.

 • Terfelus

  Přijde my to jako nějakej úlomek z toho rouveru

 • sdsfsdfsdf

  To není první pohybující se kámen na marsu. Už na několika fotkách jsou zachyceny kameny které za sebou mají brázdu a valí se po naprsté rovině. Na zemi jsou cestující kameny také. Např v Grand Canyonu nebo v údolí smrti, takovýchto kamenů pohybujících se po rovině, je zaznamenáno několik. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=635729109773865&set=a.246675158679264.78487.246667595346687&type=1&ref=nf http://www.rozhlas.cz/priroda/krasy/_zprava/zahada-putujicich-kamenu–954887

  • DroidSafgor

   to ano, nad tím sem už taky přemýšlel, ale na tý fotce z Opportunity není vidět za údajným kamenem žádná tkz „brázda“ stopa, že by se kámen sunul po zemi :) spíš ho tam někdo hodil :D) nebo spadnul z vesmíru :p

   • DroidSafgor

    a pokud by se opravdu sunul, tak by měl za chvíli zase zmizet :) jelikož putuje dál :D ale to se zase nedozvíme ..