Kde se na Zemi vzal šroub starý 280 miliónů let?

10
70462

V dávných dobách, kdy na Zemi ještě nežili ani dinosauři, na ní překvapivě existovaly nejrůznější technické vychytávky. Jak si jinak vysvětlit nález bezmála 300 miliónů let starého šroubu nebo indukčních cívek a podivných kovových kuliček, které byly před časem nalezeny v Rusku?

kde-se-na-zemi-vzal-sroub-stary-280-milionu-let2

Prehistorický šroub našla expedice, která v Kalužské oblasti pátrala po spadlém meteoritu. Geologové ke svému velkému překvapení objevili kousek kamene, do kterého šroub doslova vrostl, a byl v něm zazděn 280 miliónů let.

kde-se-na-zemi-vzal-sroub-stary-280-milionu-let3

V květnu 2009 těžili u obce Saraksejevo kámen, který měl být použit jako stavební materiál. Jeden z kusů byl ale příliš velký a nevešel by se do zdiva. Proto ho zedníci rozlomili a nevěřili vlastním očím. V jeho vnitřku našli spojovací materiál, který v něm rozhodně neměl co dělat.

 • Pingback: Kde se na Zemi vzal šroub starý 280 miliónů let? | Megazine.cz()

 • Poustevník

  Je fakt, že ve článku jsou fotografie dokazující zručnost, vynalézavost a řemeslnou práci moderního člověka a jde tedy o padělek. Ale…

  Jinde našli dokonce celý pytlík zkamenělého spojovacího materiálu. Mikroten se bohužel z prvohor nedochoval, že je moc tenký, ale obsah naštěstí ano! Tyto zkamenělé šrouby nemají po obvodu spirálu, ale kruhy, a to svědčí o nepředstavitelné vyspělosti technologické civilizace, jež je používala. My zatím používáme zastaralé spirálové závity a absolutně nevíme, jak se tyto šrouby do materiálu šroubovaly.

  Obrázek jako důkaz ;) https://uploads.disquscdn.com/images/18d5dfae4892f02ca74355dd2703ec431ce45d759b46f86d3075c5fc380e0743.jpg

 • je to článek stonku lilijice

 • Jiří Masojídek

  fotky si zřejmě fotil autor sám, že ani neuvedl zdroj

 • Motejl

  Nějak tam postrádám stoupání závitu…takže šroub asi ne. Nuže, buď totální kokitina, jak výstižně okomentoval T. Vybíral. No a nebo zkamenělá potvora, crinoid.

 • Slavomir Varjag

  pěkně opracovaný kámen, pro vaši informaci – pokud jste to na obrázcích nerozpoznali vážená redakce, ten „šroub“ má naprosto stejnou strukturu jako okolní kámen, což znamená, že ten kámen někdo pouze opracoval do tvaru šroubu :P

  • Marcel Dejmek

   A všichni jimž ten nález projde rukama, včetně akademiků, jsou tací tupci, že si toho nevšimnou. Ještě že nám poradí Varjag. Ten sice artefakt neviděl, ale jasno má hned.
   Na co je nám Einsteinů, když stačí prostý seveřan ?

 • Tomas Vybíral

  Čichám čichám kokotinu….

 • Azalix

  vypadá to ako niečo z 3D tlačiarne :-/