Kde se na Zemi vzal šroub starý 280 miliónů let?

7
63256

V dávných dobách, kdy na Zemi ještě nežili ani dinosauři, na ní překvapivě existovaly nejrůznější technické vychytávky. Jak si jinak vysvětlit nález bezmála 300 miliónů let starého šroubu nebo indukčních cívek a podivných kovových kuliček, které byly před časem nalezeny v Rusku?

kde-se-na-zemi-vzal-sroub-stary-280-milionu-let2

Prehistorický šroub našla expedice, která v Kalužské oblasti pátrala po spadlém meteoritu. Geologové ke svému velkému překvapení objevili kousek kamene, do kterého šroub doslova vrostl, a byl v něm zazděn 280 miliónů let.

kde-se-na-zemi-vzal-sroub-stary-280-milionu-let3

V květnu 2009 těžili u obce Saraksejevo kámen, který měl být použit jako stavební materiál. Jeden z kusů byl ale příliš velký a nevešel by se do zdiva. Proto ho zedníci rozlomili a nevěřili vlastním očím. V jeho vnitřku našli spojovací materiál, který v něm rozhodně neměl co dělat.

 • je to článek stonku lilijice

 • Jiří Masojídek

  fotky si zřejmě fotil autor sám, že ani neuvedl zdroj

 • Motejl

  Nějak tam postrádám stoupání závitu…takže šroub asi ne. Nuže, buď totální kokitina, jak výstižně okomentoval T. Vybíral. No a nebo zkamenělá potvora, crinoid.

 • Slavomir Varjag

  pěkně opracovaný kámen, pro vaši informaci – pokud jste to na obrázcích nerozpoznali vážená redakce, ten „šroub“ má naprosto stejnou strukturu jako okolní kámen, což znamená, že ten kámen někdo pouze opracoval do tvaru šroubu :P

 • Tomas Vybíral

  Čichám čichám kokotinu….

 • Azalix

  vypadá to ako niečo z 3D tlačiarne :-/