Monstrum z Louisiany: podvod, nebo skutečný přízrak?

9
1670

V prosinci minulého roku se lovci jelenů Tylerovi Gambleovi podařilo vyfotografovat neznámé monstrum. I když většina lidí si myslí, že jde o počítačově vytvořený obrázek, Gamble si vehementně stojí zatím, že jde o skutečnou fotografii. Máme mu tedy věřit?

Co se přesně tu osudovou noc stalo? Snímek pomocí přístroje, který se používá pro noční lov jelenů, pořídil jistý třiatřicetiletý Tyler Gamble. Ten tvrdí, že všimnul pohybu ve tmě a začal fotografovat. „Když jsem si pak fotku prohlédl doma na počítači, vyděsil jsem se,“ říká Gamble. Fotku prý nijak neupravoval. „Jsem moc rád, že na mě to monstrum nezaútočilo. Kdo ví, jak bych dopadl,“ komentoval celou situaci mladý lovec.

Ačkoliv se většina lidí domnívá, že jde pouze o další podvod, Gamble si i nadále stojí za svým tvrzením. Je tedy možné, že v louisianských lesích se skrývá nebezpečné monstrum? Nebo se jedná o další podvrh, kterých známe z historie už tisíce?

 • katrin

  Je to podfuk? Já myslím že NE!!!!

 • Anonym

  K zamyšlení: Stín, který vrhají větve u předních končetin kopírují terén – ne končetiny. Porovnat s rostlinou v levém rohu. Nebo to má 2D přední končetiny, nebo nevím. Levá zadní je po okraji rozmazána velice neprofesionálním spůsobem – pohyb zachycený na fotce vypadá jinak, tohle je pouze smudge tool za použití laciné myši ve fotošopu. To však není vše – když si klučina všimnul pohybu a zmáčknul aparát, muselo zařízení zaostřit na nejbližší objekt. Jak to, že pozadí je jasně vidět, a tu pitomost vepředu ne? Soráč, děcka, tenhle snímek je podfuk.

  • Anonym

   Vědci to prý ale zkoumali na jednotlivý pixely, aby poznali jestli je to podvod nebo ne…a prej nenašli nic, co dokazuje, že se jedná o falešný snímek…ale z podobného místa je i video z roku 2006, které bylo prokázáno, že je pravé :)

 • sejzmolog

  Fotka je fotomontaz a kazdy co nieco kreslil aspon v paintbrusi tak to pozna. Prava predna koncatina toho „mostra“ sa prekryva s vetvami na zemi (jasny dokaz splyvania dvoch vrstiev). To musite vidiet na prvy pohlad a ten odraz oci je ako nepodarene vystrihnutie oci na bielom pozadi. Az sa hmbim ze takuto nepodarenu fotku vobec komentujem.

 • Krystufek

  Ja myslim ze prizraky existuji.A proto,ti co mysli,ze to neni pravda.jsou debilove

 • To jsem já to monstrum příjdu a sežeru ti rodinu jestli nějakou máš……

  • Honza

   Jasny prdel si umi dělat každej přitom se ani nepodivaj na fotku pořádně hele fotku vytvořenou na počitači poznám a tohle moc dobře nevipadá jako počitově vytvořené

   • Dan

    S tím naprosto souhlasím

    • Dan

     A krom toho fotka je mirně rozmazaná kdyby to bylo vytvořeno přes počitač tak by to rozmazané nebylo