Další zajímavé snímky z rudé planety zveřejnila vesmírná agentura NASA. Rover Curiosity na jejím povrchu pořídil 21. června 2016 fotografie kovového předmětu válcovitého tvaru. Artefakt, který od okolního prostředí vůbec nezapadá, pokrývají ploché obdélníkové panely nebo dlaždice. Jeho pravý konec je navíc pro přírodní materiály zcela netypický – má hladký, zcela rovný povrch.

Na jeho levé straně je vidět trubka vyčnívající ven. Objekt je podle všeho mimořádně těžký, protože na levé straně jsou vidět i háčky nebo kroužky, které nejspíš sloužily k manipulaci pomocí jeřábu nebo zvedáku. Objekt při vybarvení a vystínování připomíná ze všeho nejvíc námořní minu z dob druhé světové války. Může jít ale také o motor nějakého vozidla, které se na Marsu kdysi pohybovalo.

  • Nobody

    Tak vám nevím,pokud je pravdou to,že jsou vysílány sondy na Mars nějakých 40-50 let,že úspěšnost sond (doletět a spustit a pak se ukončit a zničit se v řídké atmosféře Marsu popř.na jeho povrchu) je nějakých 89-91% potom by různé podobné předměty mohly být na Marsu nalezeny.Ale nebudou to mimozemské (vlastně ano budou) předměty.Budou to pouze části nějakých sond či satelitů – ale jelikož Mars je v mnohém ohledu jiný než Země potom pozemské materiály mohou měnit zřejmě svou strukturu – za těch x let :)

  • beduch

    Zase kozmicky odpad vyneseny zo zeme… ludia znecistuju uz aj Mars…