Video: UFO doprovázené dvěma vojenskými letadly

43
1651

Záznam, na kterém je vidět neznámý létající objekt v doprovodu dvou vojenských letadel, byl pořízen u severoitalského Pordenone. Milovníci záhad jsou přesvědčeni o jeho autenticitě. Skeptici mají sice o jeho věrohodnosti pochyby, ale pokud je pravé, jde podle nich nejspíš o nějaký test, protože poblíž leží americká vojenská základna Aviano.

Ani ufolog Scott Waring tentokrát nespekuluje o mimozemském původu „plavidla“. Domnívá se ale, že může souviset s projektem Modrý paprsek. Jde o mystifikaci, jejímž cílem je snaha mocných o ovládnutí lidstva. Její součástí mají být nejrůznější podivné úkazy a „znamení“ z nebes.

Nám nahrávka přijde jako jasný podvrh, který byl vytvořen v nějakém video-editoru. Co si o ní myslíte vy?

 • An

  Stíhačky jsou nějaké „placaté“, jako když vložíte 2D do 3D animace.

 • A.A.

  Zabývám se mimozemšťany a věcmi kolem mnoho let a takové zprávy, různá fake videa atd. serioznímu výzkumu strašně překáží. Já bych tyhle lidi za to kopal do zadku. Kde kdo si musí vymýšlet, že viděl UFO a mnohdy neviděl ani to UFO, natož nějakou loď. Dostal mě případ z VB, kde si údajný voják spletl UFO se světlem majáku. Jiný výtečník zase viděl měsíc v lehce podmračené noci a myslel si, bůh ví co nevidí. Přitom i malé dítě snad pozná Měsíc.

  99 % případů UFO jsou bohužel bláboly, nesmysly, vycházející z velmi chabých pozorovacích schopností, či ze snahy mít senzaci. Kdo se tématem zabývá trochu seriozně, jistě ví, že UFO je fenomén, který přinesla především média a tento fenomén navazuje na „promimozemšťanskou vlnu“ z 19. století (vrcholící slavnými teoriemi o kanálech na Marsu a poté volně přecházející ve víru v to, že nás navštěvují mimozemšťané, kdy se dávalo rovnítko mezi mimozem. loď a UFO). Na tuto vlnu se volně navázala řada autorů (např. Daniken), kteří fenomén UFO posunuli až do starověku a přímo navázali lidskou rasu s mimozemšťany s tím, že tvrdili, že důkazem jsou různé stavby, které by tehdejší lidé vůbec nemohli postavit – což je naprostý nesmysl. Všechny ty stavby bylo možné postavit.

  Pro mě je zájem o mimozemský život zcela seriozním oborem a tak by se k tomu mělo přistupovat. Informace je nutné sbírat opatrně a být velmi kritický a rozumný. Rozsáhlé studium mnoha oborů je naprostou nutností k pochopení aspoň základů.

  • souhlasím….historie sahá až do dávného egypta…tento fenomén byl vidět vě všech civilizacích…počínaje západem až po východ-stačí si projít třeba vykopávky z historických dob…souhlas s tebou.) možná bychom si mohly vyměnit pár info.) ozvi se na rosajaroslav@seznam.cz changnem si pár knih.) a infa

   • jméno

    Ty seš vyhlášenej magor, chemtarde…!
    :O))

  • PanK4

   Co byste udelal Vy kdybyste chtel zamaskovat pravdu ? .. vytvorit dalsich 99% lzi, aby 1% nebylo rozpoznat…a zbytek je od radoby vtipalku, co chteji byt videt.

  • Rauch

   No viděl jsem o těch stavbách celkem rozsáhlý dokument kde se shodlo několik stavebních expertů a firem, že by takovou zakázku zkrátka stěží zvládly dnesa a že by to byla téměř sebevražda (mluvím o pyramidách). Tak nevim nevim co je blbost , nehledě na to, že na jeden blok by bylo třeba 25 jeřábů..? tak jak to tam dříve dostali pomocí klacků , to mi nejde do hlavy pořád…:))

  • Tom

   Pane, ehm kolego? on i ten voják co viděl maják který měl za UFO. Říkal pravdu. že viděl UFO. Pokud jste tak akuratni rád vad opravim i v tom že teorie o kanálech na Marsu jsou nesmysl. Správně šlo o téže či spekulace. atd. atd. jinak se těším na vaše rozbory náměty, komenty. :-)

  • FFS

   Ano. Souhlasim. Podvrhy a víra. To neuvěřitelně ztrhává ufologii, jako vědu. A teď to vysvětli mnohým ze zdejší komunity, kteří hned za každym rohem vidí spiknutí a emzáky.

   Z osobní zkušenosti mam několik pozorování, kde si jsem jist, že nešlo o nic běžnýho (letadla, družice, lampiony, meteory, atd… ), i jeden nedávno hlášenej do záznamů projektu Záře.

  • Iv

   Neviem aka je tvoja profesna kvalifikacia A.A. Ale viem ze si technicky analfabet ked tvrdis ze „…vsechny ty stavby bylo mozne postavit“. To iste, ked stoja.Aj sucastna archeologia to tak tvrdi. Ale nie technologiami ake mas na mysli ty a „archeologovia“!!! Mas na mysli vsetky stavby ktore Daniken na rozdiel od oficialnej orcheologickej obce osobne navstivil? Kazdy opakujem kazdy clovek ktory je technicky dost fundovany, ma prehlad o stavebnych technologiach a fyzike si taketo bohorovne tvrdenie nedovoli. To je urcene len „oficialnej vede“ ku ktorej hodnovernosti sa nevyjadrujem. To uz davno veda nie je ked prevladaju hypotezy nad experimentami a nazor „vedca“ formuje zavislost na peniazoch sponzorov. Vdaka ludom ako je Daniken (ktoremu by si nemohol umyvat ani schody po ktorych chodi) je umoznene verejnosti dozvediet sa o tom co oficialna veda zmanipulovala alebo jednoducho prehliada.
   Pozri si film Odhalenie pyramid a trochu rozmyslaj nad tym kym nieco das na papier. Ale pravdu mas v poslednej vete…preco do boha sa potom tym neriadis a taras tu dve-na tri….????

   • jméno

    Jsi primitiv.

 • jeden z dalších faktů, pokud je stíhačka slyšet takhle nahlas je velice pravděpodobné (při jejich nízkém průletu) že než zvednete kameru nad hlavu tak je dávno z dosahu a navíc tady letěj docela dost pomalu což tomu zvuku neodpovídá vůbec :D

 • Marek

  To video je stare xx mesicu. A ano, je to HOAX.

 • hele fake umí napsat každej…k videu.
  lítá zde několik typů ufo:
  -ufa organické atd..
  -ufo které mají bežně ET (ty se liší dle tvarů a podob)

  -ufa kde lítají lidi .
  -a pak bezpilotní ufa (hodně často na videích)

  todle video já krásný důkaz toho že v ufo lítaj jak lidi tak ufouni :D (et)
  todle není nic nového takých to vidí je více kde ufo přistává u military us…
  to že letí spolu je synchroní létáni ketré není hard ….

  jinak best jsou ty kteří nevěří v existenci daného faktu.pokud nepřijdu za ruku s ufounem vedle vědce tak tomu nebude veřit….

  • nevím jestli toto video je fake nejsem expert na video ..nebo tady nějakej je? protože vydím tady akorát papouškování …..

   • Tom

    Jardo jestli to nevíš tak to mnohé …nám expertům….. vysvětluje….

    • bob

     ahoj Tome, Jarda je bohužel z tech lidi kteři pro same stromy nevidí les..

     • Tom

      já mu to nezazlívám…..myslím, že v tom stavu mysli jsme byli v určité době svého chápání světa všichni, i ti, kteří jsme třeba teď poněkud dál. Horší by bylo kdyby mu o tom nikdo neřekl. Důležité je, aby se ptal a nebál se odpovědí, které se mu nelíbí, ale přemýšlel proč takové odpovědi dostává. Jednou …… možná najde svou cestu, ne takovou kterou od někoho převezme, že je krásná ……..ale kdo ví…. :-)))

      • Nevim

       dál? :D rozveď mi to prosimtě

       • Tom

        :-) u Tebe by to mělo stejný efekt jako házet perly sviním, takže ti nic rozvádět nebudu, páč tvá jediná mozková buňka by byla z toho přetížená což by odnesli nevinní lidé v tvém okolí, kteří nemohou za to, že jsi vzdělaný blbec. To si na svědomí nevemu. :-D

        • Nevim

         Nevím co jsem ti udělal, že mi nadáváš a urážíš mě já se pouze zeptal, zda by jsi to pro mne nemohl rozvést trošku do podrobna, ale nic , nevadí i tací jsou lidé.

         • Tom

          řekněme že jsem ve tvém případě přestřelil. Těžké, neregistrované nicky a ještě takto hloupé…. co čekáš? Ale budiž, Máš mou omluvu. Dá se předpokládat,že víc nevědomích lidí používá nick NEVÍM. a já pak NEVíM kterej ste kterej a pletu si vás no. Prosím Vás ta omluva je pouze pro pána nebo dámu……je tu šero nevidím tak zřetelně do 2 řady tamhle vpravo… ano pro Vás co se o omluvu hlásíte. Ostatním návštěvníkům skrývající se za anonymním Nickem Nevim omluva určena a poskytována neni. To platí výslovně pro Kamila :-))))

       • Tom

        vlastně jsi právě dokázal, že jsi trdlo rozvedl jsem to totiž před 19 hodinama . moulo tak zas příště. a nekousej si nehty je to ošklivý zlozvyk FUJ :-)

     • hm koukám jak mě každej zná.) a ještě určo víte co si myslím ne?
      jinak tento koment jde zcela mimo mísu.)

    • jinak tome rozvádíš to hezky ale urážíš jiné bez důvodu.

     já svoji cestu našel a vím kdo jsem a neplácám se v životě.a věř že jabka a hrušky mám po hromadě….nevím proč když vyjádřím myšlenku tak hned někomu stanovíte verdikt a odsuzujete ho aniž byste ho znali.sorry ale todle je pro mě primitivní chovaní…kterým se nemá cenu zabývat a ani jim nebudu ztrácet čas.

     co čtu vlastně jsi tu nic moc nenapsal jen shazuješ jiné komenty i v jiných příspěvcích…a takový lidi nam kecaj do život.hled si svého….

     • Tom

      Máš recht

  • Tom

   Hele Jardo já třeba, že to je fake vůbec nepsal :-D
   nemůže být několik typů UFO, pak by to logicky nebylo už UFO :-)
   – UFO organické – zde jsi měl uvést příklady např. moucha, vakoveverka, netopýr, motýl, ptáci
   – ano E.T. celkem běžně svá UFO kupují v hypernově, nebo baumaxu čéče tady bych předpokládal když už lišení dle pohonné jednotky. to je jako by jsi tvrdil že auta se liší podle tvaru ……….
   – Souhlasím akoráttyto UFA se nazývají letadla, rakety, vrtulník, teplovzdušný balón, padák, rogalo
   – bezpilotní jsou modely zhora uvedených
   – toto video je jasný důkaz že UFO to co tam je vidět není UFO.
   – to synchroní látaní je very very hard :-DDDD
   jinak out jsou ti kteří nemají ani 3 jabka a 2 hrušky pohromadě. TOTO není žádný fakt :-)))) To o čem ty píšeš je sektářství a manipulace.

   • Muertes

    souhlas a dokonce (teda ne že bych si byl úplně jistej) si myslím, že stihačky nemůžou letět tak pomalu ale nevím no.

    • FFS

     tak třebas běžná přistávací rychlost je kolem 400 km/h… ale ve vzduchu, pokud koukáš proti mrakům, tak to šíleně zkresluje a bez měřícího prostředku nemáš moc šanci tu rychlost odhadnout. Takže i když se zdá, že letí pomalu, tak je to pěknej šupec. :)

   • tome neříkám že ty …nejmenuju.pouze to beru celkově….
    -no nepsal a nerozebíral jsem pohon ufo ale ano souhlasím..
    ufo záleží co pod pojemem ufo chápem?

    -není na mě posuzovat jestli je video či není fake….
    -pro letce z armády to není hard ,pro nás možná ano …sám se létáním zabývám.

    proč byto měla být manipulace?článaky zde jsou dost pochybného důvodu…a o pravosti informací se můžem bavit celý den.
    nemá smysl zacházet do detailů když to pobere málokdo.
    jinak nemusíš tomu věřit stejně jako já článku a tomu co tady kdo píše.) každý má volbu se rozhodnout.jinak můj post mě nepřijde manipulativní to bych tam musel napsat jiné věci tome.)

  • A.A.

   UFO je zkratka a neskloňuje se… ;)

 • Tom

  můj nazor je že se jedná o skutečný nefalšovaný podvod :-) myslím že ani ty stíhačky nejsou skutečné ani tráva silnice vůbec nic snad jen ta panorka na řece. Ne fakt too video jsem viděl dnes poprvé. Stačí si všimnout toho, že letadla jsou od sebe naklonované a vzájemně vůči sobě i s IFem jsou naprosto synchronní…..:-))))

  • FFS

   Ne, opravdu to vidko už běhá po netu aspoń dva roky. O věrohodnosti si můžeš udělat obrázek sám. Věrohodnost asi jako když ti křesťan bude tvrdit, že včera potkal na pivku v hospodě Ježíše. :)

 • Tohle neni novinka,to video jsem viděl a je to 2 roky zpět…

 • Lumpíí

  Fake – je podivné, že běží, funí jak ježek a pak naprosto klidně drží a točí. Kdyby točil doopravdy, tak bude instinktivně stáčet kameru za tím „ufem“ a záběr by se třepal. Navíc ani zvuk neodpovídá – na takhle nízko letící stíhačky je to moc slabé

 • honzisko

  Fake to je, ale co takhle kdyby náhodou šlo o projekt us armády? Nový typ letounu např. Doprovod stíhaček by byl v tomto případě asi na místě… ale neivm je to muj názor.

 • hero

  Samozřejmě fake… Co se děje?

 • FFS

  Dávno prokázáno jako fake & gay.

 • Petr

  Jestli to není fake, tak video pěkně kvalitní záběry

 • kazan

  To už je moc