Záhadná záře nad Arizonou

5
806

Na internetu se objevil videozáznam zachycující podivné světlo na nebi nad Phoenixem v Arizoně. Autor videa uvádí, že jev natočil 13. září 2012 v 5 hodin ráno. O něco dříve byla podobná záře k vidění i nad Austinem v Texasu – tento záznam ale jeho autor z internetu stáhl. Vzdálenost mezi Phoenixem a Austinem je více než 2000 km.

Zdroj: paranormal-news.ru

 • John

  Škoda jen, že žádný záběr na YouTube nezachycuje vznik této „záře“. Samozřejmě se dají najít desítky podobných videí a i kvalitnějších. Spíše než záře bych to nazval plyn, jelikož podle chování je to očividně ovlivňováno větrem a nejedná se tedy o záři jakéhokoliv typu, tedy ani aurora borealis. Krom toho je sluneční záře viditelná pouze ve větším až velkém měřítku a vždy ve vícečetných vlnách. Erupce na slunci jsou v našem měřítku obrovské, takže vznik takovéto výše zmiňované „záře“ soustředěné na takto malé ploše je nemožný. Krom toho je konkrétně na tomto videu patrný lom a odraz světla na vodních kapkách, obsažených v tomto jevu. Proto se rozhodně nejedná o záři.

 • ZT

  Veď si prečítajte svoje vlastné články na procproto. Ten o deťoch z Woolpitu. Píšete tam: “
  V roce 1173 vrcholil sluneční cyklus a právě tehdy byla viditelná polární záře i na jiných místech, než je obvyklé.“
  Rok 2012 je tiež rokom, kedy by mala slnečná aktivita vrcholiť. Predpokladám, že to je vysvetlenie tých bubu svetiel na oblohe.

  (možno som nepoužil správne názvy, ale to nie sú často použité ani v článkoch)
  Chce to nie len slepo kopírovať ruské weby, ale aj kriticky sa na ne pozrieť a hľadať vysvetlenie. A hlavne oddeliť plevy od zŕn.

 • Michal

  Amíci nejspíš zase testovali nějakou raketu

 • Cestmir

  Ne aby zaletel k tomu blize, on musi stat na miste a tocit to z takove dalky…

 • Kominík

  Vlevo je nějaká stavba…možná komín :-)