Nad Voroněží létaly kulové blesky

18
1628

Zajímavé záběry kulových blesků natočili v ruské Voroněži. Šestnáctého června se objevily ve dvou částech města a každý z nich se „choval“ jinak. V prvním případě měl blesk bělavě stříbřitou barvu a po svém nenadálém objevení stejně rychle zmizel. Ve druhém případě byl zbarven červeně. Těsně před svým zánikem se rozdělil na dvě části a změnil barvu. O původu kulových blesků se vedou spekulace, nejvíce přijímaná je plazmatická teorie.

Více se o kulových blescích můžete dočíst v našem starším článku: Velká neznámá – kulový blesk

Zdroj: paranormal-news.ru

 • Dle mého názoru existují dva druhy úkazů,řazené mezi kulové blesky.Prvé jsou svítící útvary znečištěného ovzduší.Tyto svítící útvary využívají toho,že znečištěné ovzduší se ionizuje mnohonásobně snadněji a při mnohonásobně nižším potenciálním spádu než ovzduší neznečištěné.Ve specifických podmínkách může v intenzivním elektrickém poli svítit i lidský dech.Uvedené je popsáno v mé práci pod značkou SEA v mé práci pod značkou atmosférické výboje.V této práci je též popsáno vytváření slepenců elektrických ledových dipolů.Vše se jeví tak,že kulový blesk je slepencem elektrických ledových dipólů,na jejichž povrchu jsou usazeny ozon a kysličníky dusíku.Na mysteria forum-Kulové blesky,jsou adresy videí k uvedeným tématům.

 • Joshua

  To prvé video je fake podla mňa. Ja som tam videl že pri jemných pohyboch kamery sa trhal aj „gulový blesk“. Rusákom neverte :D To druhé už nejde škoda

 • Kamil Kotek

  někde jsem dočetl,že kulový blesk má i vlastní inteligenci…nevím co je na tom pravdy..:)

 • Zrovna to druhy video jsem chtela videt a uz tam neni :/

  • Jirka

   nápodobně

 • Marek

  Hezký, každý se opravdu chová úplně jinak. Byli jsme o známýho v pokoji když do vedlejšího pokoje vlítnul přes balkon. Takovou paseku jsem nikdy neviděl.

  • Tom

   a vyfotil? aspon tu paseku?

   • Marek

    Už bych skoro zapomněl nebýt tohodle článku. Je to už pár let zpátky, když ještě nebyly mobily s fotoaparátem. Byli jsme z toho tak v šoku, že vyfotit ten svinčík nás vážně nenapadlo. Možná docela škoda..

 • Pavel

  To je grafický podvrh.

  • Tom

   Tvůj koment ma asi takovou vypovýdající hodnotu jako když na píšu. To neni PAVEL….:-)
   nám ukaž jak se takový podvrh dělá, ukaž kde jsi to pro koukl…. Teda pokd nejsi sám autor :-))

   • Pavel

    90 procent lidi tady je co chce necemu verit. Kdyz prohližim tady některé články tak je to samá bomba a samá hypotéza, doměnka že je to skutečne fakt. Tak to taky tak nechám a nebudu to vymlouvat.
    Opravdu je to kulovy blesk.
    Naschvál kolik lidi tady vydělo skutečně kulový blesk ???

    • Tom

     počkej, jeden dva tři čtyři pět …šest. v mém okolí 6 lidi se setkalo s něčím ,co se popisuje jako kulový blesk, 6 lidi kteří se neznají, 6 lidi kteří z toho bylo perplex. Některé blesky vlítli oknem, komínem, některé se vytvořili za bouřky při zazvonění telefonu který začal vydávat něco jako eliášovy ohně.
     Oháníš se tady procentama co nám takhle říct proc to je podvrh? Lidi chtějí straššně moc něčemu věřit na víře nikdy nic nebylo špatnýho. Víra je stav mysli co popohání kupředu třeba víra že doděláš školu, třeba víra, že se dotkneš prstem nosu se zavřenýma očima … Kdežto aroganci ničeho nedosáhneš, možná ti půjde sem tam někdo z cesty, já ne :-)))
     Tak osvětli proč je to podvrh? protože to zvládneš za 10 min udělat v MAX? Inu udělej.

     • Pavel

      Ja ti nebudu nic vyvracet.

      Měj se ahoj

      • Tom

       :-) jsi to nepochopil…… mě nemusíš nic vyvracet. já jsem chtěl, aby jsi dokázal svoje tvrzeni, kor když o někom tvrdíš, že lže. že je to podvrh.
       Já, když s něčím nesouhlasím tak napíšu proč, co se mi nezdá, co mi nesedí. Sice Ti pak hrozí minusky, ale takovej je život. nepíšu komenty abych se někomu zalíbil…..nemusím být populární.
       To samé jsem chtěl po tobě, napiš proč to není kulový blesk, napiš jak došlo k podvrhu. Nic víc.

       • Jirka

        No, před X lety jsem ve 3Dstudiu MAX dělal a nebyl by to problém. Světlo si namodeluješ jaký chceš (intenzitu, barvu, velikost, dosvit atd.) Natočený materiál z kamery v nějakém formátu *.avi promítneš na pozadí. K nějakému pevnému objektu v záběru (třeba okno domu) přichytíš a naanimuješ (okénko po okénku) pomocný objekt (dummy), který se ve výsledku nezobrazuje. Animace dummy objektu musí korespondovat s pohybem toho okna v záběru a musí být precizní aby právě nevznikaly jiné nežádoucí pohyby světla tak jak jsou vidět v ukázce tohoto článku. To námi vytvořené světlo se potom sváže s dummy objektem a animuje (pohybuje) se s tím světlem ve vztahu k dummy a tím docílíme toho, že se světlo pohybuje roztřeseně v roztřeseném záběru. Tak nějak bych hledal cestu k udělání tohoto fake(u) já.

        • Tom

         pěkné, díky za pěkný komentář, tak si představuju diskuzi :-)Nejde o to, aby hnedle člověk s někým souhlasil, nýbrž o to, aby vysvětlil proč nesouhlasí, tak jak jsi to napsal Ty.

 • kazanek

  Parada,konecne krasny zabery kuláče

 • Tom

  pěkné…