Pět artefaktů, které zpochybňují historii lidstva

18
43297

Ve škole jsme se učili, že dinosauři vyhynuli před 65 milióny lety a člověk se objevil před pouhými 250 tisíci lety. Jenže některé archeologické nálezy naznačují, že lidstvo možná existuje déle, než jsme předpokládali. A je z nich také zřejmé, že naši předkové nebyli takoví primitivové, za jaké je považujeme. Podívejte se na některé z artefaktů, které odporují zdravému rozumu.

Mechanismus z Antikythéry

Toto zařízení, které bylo zhotoveno před 2000 lety, bylo objeveno v roce 1901 ve vraku římské lodi, jež se potopila roku 67 př. n. l. Šlo o starobylý antický počítač, který dokázal vypočítat postavení Měsíce, Slunce, planet i data konání olympijských her. V nitru přístroje byl objeven složitý systém ozubených koleček a diferenciální přechody, u kterých se předpokládalo, že byly poprvé užity až v 16. století. Navíc – zjevně nešlo o první mechanismus svého druhu. Římský politik Cicero (106 př. n. l. – 43 př. n. l.)  zmiňoval „zařízení, které nedávno sestrojil náš přítel Poseidónios, které s každou otáčkou napodobuje tytéž pohyby Slunce, Měsíce a hvězd“.

pet-artefaktu-ktere-zpochybnuji-historii-lidstva1

Skalní malby – Val Camonica

V italské Val Camonice bylo objeveno množství skalních maleb starých přibližně 10 000 let. Někteří záhadologové na nich vidí lidi ve skafandrech. Ať už je na nich kdokoli, spíš překvapí, že pravěcí tvůrci, které si představujeme primitivně oděné do zvířecích kůží, zobrazovali lidi oblečené do kalhot, košilí, bot a klobouků.

pet-artefaktu-ktere-zpochybnuji-historii-lidstva2

Kladivo z texaského Londonu

Velmi zajímavý artefakt byl nalezen v Londonu ve státě Texas v roce 1936. V neporušeném kamenném bloku bylo zapuštěno kladivo ze dřeva a železa. Geologové odhadli stáří křídových vrstev, ve kterých leželo, na 110 až 115 miliónů let.

pet-artefaktu-ktere-zpochybnuji-historii-lidstva3

Zašlápnutý trilobit

V roce 1968 byl v utažském Carsten City učiněn ojedinělý archeologický nález: dva zkamenělé otisky podrážek bot velikosti 11,5, jejichž majitel rozšlápl trilobita. Ti ale vyhynuli před 260 milióny let. O čí stopy mohlo jít?

pet-artefaktu-ktere-zpochybnuji-historii-lidstva4

Jaderný reaktor v Gabonu

V roce 1972 byly v africkém Gabonu objeveny důkazy o tom, že jaderné reaktory existovaly již před dvěma miliardami let. V nalezišti Oklo v jihovýchodním Gabonu bylo zjištěno 16 reaktorových zón. V každé z nich docházelo k jaderné reakci o výkonu asi 100 kilowattů, což je výkon srovnatelný s dnešními výzkumnými reaktory. Soudí se, že v daném případě došlo k samovolné iniciaci štěpného procesu. Jak je ale možné, že tato reakce nepřerostla v nekontrolovanou produkci energie, který by vedla k roztavení ložisek nebo dokonce k jaderné explozi?

 • Pavel Zachariáš

  Pravda je někde venku …to známe. Mně k utvoření názoru o lidstvu stačí prostá myšlenka. Pokud vyjdu z předpokladu, že je Země stará 4,5 mld let a doposud známý vesmír nějakých 12,5 mld, existuje vůbec pravděpodobnost, že bychom už dávno nebyli objeveni někým, kdo má náskok ve vývoji třeba „jen“ 1 mld let ? My užíváme např. mobilní telefony „už“ téměř 70 let (první v automobilech v USA v 50 letech) !!! Jaké technologie používají ti, co mají o tolik větší náskok ? Není pro mě otázkou, jestli jsme byli objeveni a ONI jsou mezi námi, ale spíš co jsme my ? Petriho miska ? Terárium ? ZOO ? Matrix ? Máme vůbec šanci to zjistit ? Díky nekončící lidské debilitě si myslím, že jsme nepovedený laboratorní pokus …..

 • Motejl

  Ad kladivo : Mnozí odborníci si povšimli, že kladivo se svým tvarem a celkovým vzezřením značně podobá nástrojům, vyráběným v USA na konci 19. století.V současnosti je podle všech dostupných indicií prakticky jisté, že se jedná o člověkem vyrobené kladivo, v době nálezu staré nejspíš několik desetiletí. A jak lze vysvětlit jeho uvěznění v okolní vápencové hornině? Geologové tento neobvyklý, ale možný jev vysvětlují jako vytvoření konkrece z vodou rozpustných minerálů, které se kolem opuštěného artefaktu za vhodných podmínek vytvořily, utuhly a za velmi krátkou dobu řádově desetiletí až století ztuhly do podoby horniny. Podobné jevy byly pozorovány v přírodě i na některých lokalitách, kde intruzivní předměty obalené vrstvou hmoty s rozpuštěnými minerály po nějaké době vypadají, jako kdyby vyrůstaly z pevné horniny vzniklé v geologické minulosti. Není překvapivé, že Baugh ani jiní kreacionisté toto vysvětlení neakceptují a „Londýnské kladivo“ je pro ně nadále jasným důkazem jejich domnělých pravd. Jak ale uzavřel na své webové stránce badatel Glen J. Kuban, v současnosti neexistuje jediný pevný důkaz o tom, že kladivo objevené před 80 lety je skutečně něčím víc, než jen pouhou geologickou kuriozitou.

 • Michal

  Josef Matejicek: Jen o lidstvo známému i neznámému vesmíru nejde ani náhodou, ani omylem. Zapomeňte na to, že jsme bohové. Vesmíru je jedno jestli jsme lidé či trpaslíci nebo jiné bytosti s 50 hlavami. Vesmíru (vyšší moci nebo Náhodě) jde pouze o to, aby expandoval čili (nezastavil se), aby se dokázal nějak množit, protože expandovat nemůže do nekonečna a aby nebylo všechno pořád stejné (aby nezakrněl), tak se snaží o inovaci, náhodu atd. Tím, že se rozpíná a třeba i množí, tak se pro něj rodí nové podmínky, reality a náhody pro život i neživot, vznikají nové možnosti, shody náhod atd… Kdyby šlo vesmíru jen o lidstvo, tak to by byl teda hodně primitivní vesmir. Lidstvo se mezi sebou mydlí od počátku věků až do současnosti hlava nehlava. Odeber lidstvu na týden jídlo a uvidíš, jací jsme stále primitivové…ale už ne s kyjem, ale s atomovou či vodíkovou bombou… Abych to shrnul: o vesmíru nevíme nic, lautr nic. Všechno to jsou dohady, doměnky, spekulace, hádanky, tipování, víte jak to myslím… Dnes se učíme tohle, zítra to bude jinak.

  • Nobody

   Předně – nekritizuji,ale: nesouhlasím,že by se něco dělo náhodně.Vše se děje ve spojitosti s něčím.Protože vždy na této planetě to tak bylo je a asi i nadále bude – VŽDY VŠE SOUVISÝ SE VŠÍM A TAK SE NIKDY NIC NEDĚJE NÁHODNĚ.Vyjma sportky,ale ta je též účelová – není to náhoda – opět tu jsou lidské ruce co dokáží pomoci výherci.Dřív to bylo např.nahřívání míčků před losováním – takže ne náhoda,ale podvod :) (Taky to kdosi odskákal).

 • David Kotulán

  Vzhledem k tomu že do 500 let budeme cestovat vesmírem z planety na planetu, vlastně i tak musíme (5 mld let do konce sluneční soustavy). Pak je možné že i naši předci jsou kolonizátoři a např. pračlověk byl jen místní druh. Ono když si představím že nějaká mateřská lod s 500 lidmi přistane někde hluboko ve vesmíru, bez zpětné letenky, kolik let bude trvat než se vrátí ke klackům, protože nemá sebou stroje co dokážou pracovat byď 1.000 let?

  • Nobody

   Záleží z jaké teorie vzniku vycházíš já jich znám 6 a nepřiklaním se ani 1 z nich.Obecně souhlasím že se vesmír rozpína a pak smrštuje – tzn funkce lidského srdce.Nevím jak jinak by mohl vzniknout velký třesk z ničeho – prázdnoty?Nebo je to pulsující cosi co se vlivem ruzných sil rozpína a smrštuje?Začínají se i mnozí přiklánět k této teorii která vysvětluje mnohé,co při velkém třesku vysvětlit nelze nebo je úmyslně opomenuto.
   Bylo by pěkné do 500 let cestovat jak píšeš,ale mě se zdá že jednak se to už nedozvíme a pak také že lidstvo nebude schopno minimalne jeste tisíc let překonávat světelné vzdálenosti.Proč?Pokud se v naší galaxii nachází černá díra,potom soudržnost planet a hvězd zapříčinuje právě ona – je puvodcem odstredivé síly.Pokud existuje neco jako temná hmota a nebo prostor bez prázdna (je vyplněn temnou hmotou) pak na galaxii působí „stlacováním“ což prave zpusobí soudržnost jednotlivych galaxii.A zaroven i pohyb celé galaxie.Takže právě že naše planeta spadá do podobného paradoxu a je ovlivnovana vším tím kolem,včetně vymyšleného lidského času,pak nikdy,pokud vědci nepřijdou jak ten vesmír funguje,jaké síly tam působí (na jednotlivé galaxie ale i jako na celek vesmíru)pak nikdy nebudeme moci cestovat na vzdálene planety.Myslím si,že principy dnešních pohonů patří do středověku.My nepracujeme se světlem (mimo laseru apod),nepracujeme s elektřinou jako pohonem – dokud nepřijdeme na to jak udělat např.světelný motor – což by vyrovnal vykonem světlo stejne tak i rychlost fotonů,popř vlnama radiovýma a pod,nemáme šanci.Vím,je to na uplne jiny bázi,vědět to jak na to,asi tu nepíšu :) Ale se současnými principy pohonů to jistě nepůjde.A jak jsem psal – pokud obrazně je vesmír živý,pak se může i realita opakovat – dělená na cykly – možná jsme v nějakém 8-10 a kdo ví jakém cyklu.A možná že i to,jak vycestovat dál než k nejbližším planetám naší galaxie je jeden z důvodů proč tu jsme :)

   • David Kotulán

    Zapomíná se na jednu podstatnou věc. O okupaci marsu do 50 let mluvil i

    Stephen William Hawking v roce 2000. za cca 500 let dokážeme doletět na nejbližší planetu pdobné zemi (teď nevím její jméno). Technika vyspěla za posledních 10 let tak, jako nikdy předtím. Výkvět techniky za posledních 20let. A to se bavím jen o tom co je, ne co je už ve vývoji několik let. Takže 500 let není zas taková malá doba.. Vesmír možná pulsuje, možná je i celý „náš“ vesmír jako jeden vesmír z miliard (jako galaxie). každpoádně nám bohatě bude stačit umět osídlit nejbližší (pro život schopné) planety.

 • OKO

  1. Mechanizmus z Antikythéry. Ukazuje na úžasnou zručnost a poměrně pokročilé znalosti. Není to však v rozporu se současným chápáním historie, natož se zdravým rozumem.
  2. Val Camonica. Patří k mým oblíbeným. Zobrazení si lze vysvětlovat opravdu všelijak. Jen poznamenám, že megalitický komplex Gobekli Tepe (Turecko) vznikl ještě asi o 4 000 let dříve. Před 12 000 lety zde tedy zcela jistě byla minimálně jedna poměrně vyspělá civilizace a rozhodně tedy nelze předpokládat, že zde byli jen primitivní lovci a sběrači.
  3. Kladivo. Podle všeho se jedná o standardní kladivo, které se ve své době (19. století) vyrábělo a prodávalo. K „vrůstu“ do „kamene“ (vysrážení sedimentu okolo kladiva) nejspíše došlo díky podmínkám docela rychle a v naší době.
  4. K zašlápnutému trilobitovi se nemohu vyjádřit, nic o tom nevím.
  5. Jaderný reaktor v Gabonu. Důvodem, proč nedošlo k roztavení ložisek natož k jaderné explozi je voda. Vždy, když voda do ložiska natekla, reakce se spustila a teplota začala stoupat (na několik set stupňů), tím se voda rychle odpařila, reakce ustala, ložisko se následně ochladilo, znova se nahromadila voda…. A tak se celý cyklus opakoval (údajně trval okolo 3 hodin)

  • Nobody

   1.Jistě,že to může být pravdou,ale vše je založené na bázi teorii – vpodstatě ani dnes není na 100% jisté,kdy na Zemi vznikl život.Vše je jen o proměnných a z toho vyvozených závěrů .)
   2.Jak pronesl jeden moudrý muž:Badatelů zde žije velmi mnoho,ale skutečných vědců tu je co by se na prstech jedné ruky dalo spočítat.Každý rád čte,nebo jinak získává poznatky,ale pouze vědec je nejen získá,ale také sám je ověří,jinak tomu nevěří – musí prostě přesvědčit sám sebe :)
   3.Zajímavá fotografie,ale podle toho jak to vypadá to netypuji na takovou „předpotopní“ dobu
   4.No,vypadá to hodnověrně,ale netuším jak a kde přesně k tomu přišli.Jinak pokud je pravdou to,že se do jisté doby realita opakuje,pak proč bychom my,lidé 21 století by jsme nemohli žít v nějakém již 3-4 cyklu opakování se reality :)
   5.tak ono je vše potencionálně možné – tak jako kyslík ale i jine latky jsou obsaženy vsude ve vesmíru,pak proc by nemohlo neco podobného fungovat i u nás?Dříve?Kdysi alchymisté se snažili o kámen mudrců – o nekonecný život,dukazali vyrobit i „falešné“ zlato,to vše a možná mnohem víc znali již ve středověku.Jen to nedokázali pojmenovat tak,jak to zname dnes.Takže kdo ví – ale spíš ano – možné to asi bylo :)

   • OKO

    Omezím se jen na AD1. Život na Zemi se objevil v podstatě ihned, po zformování Země. Pokud tedy budeme důvěřovat vědě :-)

 • I don’t know my name

  Podle mne před námi na Zemi byla jiná civilizace, která po nějaké době odešla ze Země, jelikož se zde objevila látka, která je pro ně smrtelná (např.: kyslík). A ten Jaderný reaktor v Gabonu, mohl být pouhý dopad radioaktivního meteoru.

  • Josef Matejicek

   ano ale nikam neodešly pouze se dostali na konec svého vývoje a proměnili se na energii zbavily se svých těl žili dál v jiné formě a vydávali se za bohy někteří si zanechali lidskou podobu a postarali se o to aby vše začalo znovu a my jsme jejich děti nebo projekt ať už tomu kdo chce říká jak chce i my se pomalu ale jistě dostáváme tam kde byli oni na konec lidského vývoje muže to sice trvat ještě tisícce let ale jednou se to stane a stejně jako oni i my zakládáme novou civilizaci na Marsu je jedno kde to bude místo není důležité to hlavní je zachování lidské rasy jako takové ………….

   • Matěj

    Moc hezký comment. Na tuto tématiku doporučuji si přečíst od Ludmily Vaňkové knihu Mosty přes propast času.

    • Michael Plíhal

     Indiáni kmene Hopi mluví o tomto období jako o šestém světě…..civilizace se dostane na určitou úroveň, pak upadne a zase se pracně škrábe nahoru…

     • Michal

      Od počátku věků, co lidstvo existuje, tady bylo už tolik set, možná i tisíce válek, že by to nebylo období šestého světa, ale období cca tisícího světa… Začalo to všechno pěstí, když si naši předci poprvé dali přes ústa, přes pazourky, přes kyje, přes oštěpy, přes luky, přes lehké katapulty a beranidla, přes zapálené šípy, přes muškety, přes lehké kulomety, přes granáty až po vodíkovou bombu. Lidstvo vždycky něco vynalezlo, pak to proti sobě použilo, pak upadlo a pak se zase na chvíli vzpamatovalo, než vynalezlo další novinku, kterou zase proti sobě použilo a proces se opakoval dokola. Pak tu sem tam prolítl nějaký mor či současné epidemie… Pro nás je důležité, že jsme se narodili a povinnost stvořit potomka, aby předal geny dál. To je oč tu běží :-)

  • Michal

   Všichni můžeme mít pravdu, co se týče vesmíru :-)

 • Puci

  To kladivo v hornině se sice zajímavé, ale mnohem podstatnější by byl údaj o stáří toho dřeva, co myslíte vy?

  • Michal

   I údaj o stáří může být mylný. Záleží, jaké fyzické,chemické,sluneční,radioaktivní síly na to dřevo působily. Nic není 100%