Podivný příběh muže z Tauredu – šlo o člověka z jiné dimenze?

15
5419

Událost, ke které mělo dojít v roce 1954 na tokijském letišti, popsali Colin Wilson a John Grant v knize The Directory of Possibilities (Corgi Paperback, 1982. ISBN: 0-552-119946). Tehdy z letadla vystoupil muž evropského vzhledu a spolu s ostatními cestujícími čekal spořádaně u okénka pasové kontroly na odbavení. Úředníkům předložil věrohodně vyhlížející evropský pas – ovšem z neexistující země zvané Taured. Celníci proto požádali muže, ať jim svou domovinu ukáže na mapě. Evropan, který s nimi komunikoval plynnou japonštinou, bez sebemenšího zaváhání ukázal prstem na místo, kde leží Andorrské knížectví.

Když mu bylo řečeno, že žádný takový stát na tomto místě není, šokovaně oponoval, že jeho země Taured tu leží nejméně tisíc let a že on sám nikdy o žádné Andoře neslyšel. Cizinec byl proto převeden k výslechu, kde trval na tom, že pochází z Tauredu a do Japonska přijel na služební cestu. V pase měl navíc několik vstupních razítek, která prokazovala, že do Japonska během posledních pěti let cestoval opakovaně.

Po několikahodinovém výslechu si stěžoval na únavu, a byl proto převezen do hotelu, kde mu před dveře postavili stráž. Dveře pokoje byly celou dobu zavřeny. Když ale do nich ráno strážní vstoupili, cizinec byl pryč. Doslova se vypařil. Z hotelového pokoje přitom žádná úniková cesta nevedla. Úředníci byli bezradní a případ odložili ad acta.

Je možné, že dotyčný mluvil pravdu, a šlo o nešťastníka z paralelního vesmíru, který k nám náhodou pronikl? Nebo šlo o nějakého špióna s vymytým mozkem, který v době studené války uvěřil ve svou falešnou identitu? To už se dnes nejspíš nedozvíme.

 • Mat

  Napadá mnějedna těžká nuance … špion který uvěřil ve svou identitu ? A která strana studené války stvořila Taured?

 • condor oil rus energie univers

  ano nase technologie neviditelna ,my se nedame zavrit do klece jsme tady z vesmiru staty to uz vedi znaji to ,co to je kdyz nekdo jsi hraje s vesmirem mesic hvezdy slunce

  • Tom

   státy? stát je neživá forma ohraničená pomyslnými dohodnutými hranicemi…. stát si nic nemyslí. :-)

   proč do toho pořád motáš měsíc?

 • stanley

  Nechapu co tu resite,ze tu je jen jeden zdroj…ze to musi byt pezpodminecne vymysl.Jako by situace, ktere nechapeme ,se bezne zapisovaly a posteli do sveta…nedeje se to poradne dnes, na toz pred 60 lety!Kdyz jsi skoro kazda velmoc v te dobe ,myslela ze se spiony jsou vsude!…omlouvam se za pripadne chyby,chtel jsem podat nazor a ne psat slohovku….

 • OPD

  Koukám, autor opět není schopen ověřovat uváděná fakta. Vzhledem k tomu, že tento výmysl se objevil jen v jedné jediné knize The Directory of Possibilities, Colin Wilson & John Grant [Corgi Paperback, 1982. ISBN: 0-552-119946] bez uvedení dalších zdrojů, nelze jej považovat za více než výmysl ;)

 • asdsdgasdg

  bulvááár bulváár a sračky… zrušte tenhle web..

  • Tom

   je demokracie … zatím….. proto navrhuji BAN na tvou IP :-))))

  • Staci Ondrej

   Ty dement a nco to teda citas a komentujes?

 • Vacátko

  To mohl být někdo z budoucnosti :-)

  • deadman93

   To by znamenalo, že se Májové zase sekli! Vzhledem k tomu, že je „nový“ konec světa „naplánovaný“ Máji na 16. březena 2880 a Taured má být stará aspoň 1000let… se toho konce snad nedožijeme!

   • jikra

    a opravdu se sekli Májové? nesekli se spíše ti co ten jejich kalendář interpretují?

   • bob

    koukam o Mayskych „vecech“ toho moc nevis co… kde prosimte prorokuji konec sveta? aspon jednou mi to nekde ukaz..

  • Ernesto Magaliench

   Nemohl když říkal že Taured je zde přes 1000 let…Půjde spíš o průnik z paralelní reality, pokud máme věřit nám nepochopitelným ale i nepotvrzeným zákonům vesmíru.

 • bob

  Nejspíš?…. určitě se to již nedozvime…

  • Tom

   neházel bych hned flintou do žita, stalo se jednou stane se znova :-)