Co se děje při klinické smrti?

3
1152

Vidění popisovaná pacienty, kteří přežili klinickou smrt, jsou si hodně podobná. Většina lidí mluví o cestě temným tunelem, na jehož konci vidí jasné světlo; zmiňují i hlasy nebo setkání s již zesnulými příbuznými. Časopis Critical Care před časem informoval, co tato vidění ve skutečnosti způsobuje.

Výzkum provedli slovinští vědci a jejich závěr nemá s duchovnem ani s životem po životě nic společného. Možným vysvětlením je, že se do krve dostane větší množství iontů draslíku. Zjistil to krevní rozbor provedený padesátce pacientů se zástavou srdce. Jedenáct z nich později popsalo halucinaci spojenou s průletem v tunelu.

Popisované halucinace mohou být způsobené i tím, že se do krve dostane větší množství oxidu uhličitého. Podle některých vědců není vyloučeno, že se do mozku dostává větší množství tohoto plynu, a tak dochází ke změnám ve fungování kůry čelního mozku. Naruší se tím totiž normální poměr mezi kyslíkem a oxidem uhličitým v krvi. Této hypotéze nebyla dosud věnována větší pozornost, ale vědci se na ni teď chtějí zaměřit.

zdroj: tainy.net

  • Endaria

    Takzvaný „vedci“ nič nevedia…Nechápem ako môže niekto vyhlásiť že niečo neexistuje, keď to ani nezažil..ach jaj… A mimochodom…už jeden neurochirurg (či čo to bolo za doktora) priznal, že posmrtný život existuje.. ;)

  • wayfarer

    Zasa vedecky podložené ,,fakty,,…:/

  • Rio

    A zvláštní je, že všichni mají stejnou halucinaci