Dočkáme se nesmrtelnosti?

2
1145

Na podzim minulého roku přišel ruský vědec Vladimir Skulačev se šokujícím tvrzením. Podle něj je lidstvo jen krůček od toho, aby odhalilo tajemství věčného života. Dále pak uvedl, že během pár let bude k dispozici pilulka proti stárnutí.

Profesor Skulačev ve svém prohlášení informoval o tom, že objevil antioxidant, který zabrání zhoršování lidského zdraví, což je s přibývajícím věkem běžné u většiny populace. „V 99 % případů se kyslík mění na neškodnou vodu, ale jedno procento na superoxid, který se později mění na škodlivé prvky. Takže stačí najít antioxidant, který tento proces zastaví,“ vysvětluje svoji teorii Skulačev.

Tomuto výzkumu se věnoval celý život a je prý jen otázkou času, kdy se elixíru věčného mládí dočkáme. Co si myslíte vy? Má ruský profesor pravdu, či se jedná o další neuskutečnitelnou fantasmagorii? A dokáže vůbec někdy lidstvo čelit času a zákonům přírody?

  • ps sám bych bral dlouhý život i stím že bych musel na nějakou dobu za cenu dlouhého života pracovat na nějaké planetě pro prospěch lidstva.Vacek

  • S tím že je lidstvo krůček před prpdloužení života a skoro před nesmrtelností souhlasím je potřeba vyřešit skracování telemerů dna při kopírování samotné dna a naprogramovat bunky aby se pořád řízeně dělily protože to jsou hlavní důvody stárnutí.možná že vše vyřeší omlazení buněk teda naučit bunky aby se vrátili zpět potom už jde jen oto pravidelně docílit toho aby bylo tělo,cévy a žilky a jiné orgány pravidelně čištěny od usazenin a je vše vyřešeno .Věřím že tyto problémi lidstvo brzo vyřeší protože vesmír je veliké místo kde se dlouhy život uplatní pro prospěch celého lidstva ve vesmíru je moc a moc surovin potřebných pro lidstvo.Vacek