Jak vypadá mimozemšťan? Jako hloupá silikonová medúza!

18
1359

Malí zelení mužíčci…Možná to zní jako vtip, ale téměř polovina obyvatel západní Evropy a v USA se domnívá, že pokud mimozemšťané existují, vypadají právě takhle. Jak je tedy zřejmé, svou představu o příslušnících jiných civilizací získávají lidé především z béčkových filmů a komiksů.

To známá britská vědkyně Maggie Aderin-Pocock o nich má zcela jinou představu. Maggie je ve své domovině velice oblíbenou popularizátorkou vesmírného výzkumu a ve svých 45 letech se už podílela na řadě významných kosmických projektů. I když přiznává, že se osobně se žádným mimozemšťanem nesetkala, o jejich existenci v podstatě nepochybuje.

Rozhodně prý ale nemají podobu zelených zrůdiček, ale nejspíše se podobají našim medúzám. Velcí jsou asi jako fotbalový míč a jejich tělo, obalené do několika vrstev jakéhosi závoje, je ze silikonu. Na rozdíl od normálních medúz pochopitelně nežijí v moři, ale v atmosféře kolem vesmírných těles, včetně planet, například kolem Jupiteru.

Vzhledem k tomu, že Maggiini mimozemšťané mají vlastně „nelidskou“ formu, máme podle ní pramalou naději se s nimi nějak domluvit. Vědkyně je ostatně přesvědčena, že jejich inteligence je natolik jiná než ta naše, že by to nebylo možné i z tohoto důvodu.

Maggie Aderin-Pocock o existenci mimozemšťanů nepochybuje, jen má o nich jinou představu.

Inu, každý může mít na věc jiný pohled, ale zdá se, že Maggie patří k těm vědcům, kteří dobře vědí, že lze jen těžko zpochybnit existenci života jinde ve vesmíru, ale nechce se jim připustit, že by tyto mimozemské civilizace byly vyspělejší než my a už po dlouhá tisíciletí ovlivňovaly život na naší mateřské planetě.

Zdroj: DailyMail

 • everything is possible

  Každopádně si myslím že vetšina mimozemšťanů je více podobná nám. Někteří třeba i nějakým ještěrkám co já vim ale medůzám??? leda něco jako mimozemská zvěř nebo co :D

 • Lucka

  Myslím si, že podoba mimozemšťanů může být jakákoli (jak už tady padlo – záleží na podmínkách ve kterých se vyvíjí), ale je to velmi zajímavý názor když to srovnám s tímhle: http://probuzeni.blogspot.cz/2011/03/zapisky-z-minulych-zivotu-mimozemstane_27.html

 • malatny

  Podle me je to blbost jde videt ze doktorka vi o mimozemstanech prdlacku:)Jejich podoba muze byt ruzna jak uz tady zaznelo zalezi na prostredi ve kterem se vyskytuje muzou byt i v plynnem,pevnen ci kapalnem skupenstvi

 • DM

  Tak jak by mimozemšťané vypadali a jakou by měly stavbu určují podmínky v jakých se vyvinuli. Mohli by se podobat nám nebo vypadat velice zvláštně. Rozhodně nesouhlasím s tou rádoby doktorkou, že sci-fi nám ukazuje špatný náhled na věc, v každém poctivém sci-fi filmu nebo hře to berou v potaz, např. v Mass Effectu zrovna tyto silikonové medůzy jsou.

 • FELZETh

  podle binárního kodu vypadají podobně jako my akorát s velikou hlavou :P

 • David
 • František

  Onřej : jako první po velkém třesku jsme byli my?!! co to prohoba plácáš…šediví mají náskok 3 000 000 „sekvencí“ pokud si dobře pamatuju(a pokud je vše pravda), tak co tu plácáš jak to vůbec můžeš vědět že my lidičky co si tu kopeme na malinkým pískovišti a skoro jsme ani neopustili vlastní planetku jsme vládci vesmíru, no dit jsme tu už pár tisíc let!! :D ? no to je na ránu :)))

  • FELZETh

   tuším že to bylo o 1 040 000 sekvenčí podle jednoho dokumentu.

 • František

  ….když už tak šediví mužíčci sám nevím kde se vzalo to , že jsou zelení :)

  • Tom

   sám nevím kde se vzalo šedivý :-)))

 • kazanek

  Teoreticky může mít pravdu,tam v kosmu může být cokoliv.Ale myslet si že všichni mimozemstani sou zaostalejší než my lidi na zemi,to je ta tipycka lidská malost a ubohost..Bych se nedivil kdyby se paní Maggie Aderin-Pocock prohlasila za vladce vesmíru:)Prdlajs vědec ale prizemní nafoukanec a magor:)

 • fanda wiener

  to je hovadina :/ to může vymyslet jen nějaká ugandanka medůzy okolo planety :D :D :D :D krávovina

 • MaZuL

  to je trošku divný nee……

  • Onřej

   Tak mimozemštan může být úplně jiný klidně i z křemíku nebo z jiného materiálu než mi :) ale pochopit to je dost těžké. A jako první po třesku jsme byli jakože my takže by jsme měli být nejvyspělejší :) teda pokud to jinde nebylo rychlejší.

   • kazanek

    Uvedom si že slunce je stary približne 4,5 miliardy let a nase slunecni soustava je taky pomerne mlada.Vedci rikají že nektre hvezdy sou i 2x starsi než slunce,tim padem i jejich potencialní obyvatelny planety sou 2x starší než Země,takže teoreticky se nekterí mimozemstani mohli vyvynout před miliardou let,kdy nase Zeme jeste ani nehostila život..Tam venku může byt nekdo nebo neco co si ani ve snu neumime predstavit.

    • bob

     ahoj Kazanku, nechci te opravovat, ale v posledni vete mas chybu ktera mi neda tzv. spat.. jen by jsem ji trochu predefinoval z ,,muze byt,, na ,,je,,..