Podle nových zjištění spáchal Harvey Lee Oswald atentát na JFK sám

9
1344

Jen málo historických událostí přitahuje více pozornosti než atentát na prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho (29. 5. 1917 – 22. 11. 1963). Přestože za dveřmi je již 48. výročí onoho tragického dne v Dallasu, tým historiků a bývalých důstojníků tajné služby tvrdí, že pomocí aplikace moderní technologie na staré důkazy mohou dokázat, že atentátník Lee Harvey Oswald jednal zcela sám.

Nové testy budou prezentovány jako součást hodinového dokumentu „JFK: Lost Bullet“, který chce odvysílat stanice NatGeo. Historik Max Holland vedl tým, který aplikoval digitální technologii na několik amatérsky pořízených snímků z osudového dne, 22. 11. 1963, včetně slavného Zapruderova filmu. Holland pro Fox News řekl, že tohle je poprvé, kdy různé snímky, z nichž některé nebyly viděny už dlouhá léta, budou digitálně spojeny v souvislý celek.

„Chtěl bych poznamenat, že hlavní myšlenkou filmu je zpochybnit obecné přesvědčení o tom, že Zapruderův film do detailu odkryl vše podstatné. Byli jsme takzvaně „zapruderování“. Ten film byl tak živý a fascinující, že spíše odkrýval pohled na atentát jako takový, než na toho, kdo ho spáchal. A to se nemělo stát.“

Dalším překvapujícím tvrzením týmu z NatGeo je, že digitální úpravy snímku, pořízeného Robertem Hughsem, umožní veřejnosti pohled na temnou postavu pohybující se v šestém patře Texaského knižního velkoskladu – tedy postavu Lee Harveyho Oswalda.

„A náš závěr je, že vrah vypálil šest ran během jedenácti sekund, což je téměř dvojnásobek toho, co ukázaly předchozí studie. Většina lidí tak ví o šesti sekundách. My tvrdíme: tři střely v jedenácti sekundách, což je mnohem jednodušší a – v případě Oswaldových dovedností – snazší úkol,“ tvrdí autoři dokumentu.

Na otázku, zda v případu existují ještě nějaké další důkazy a výzkumy,které nebyly dosud zveřejněny, Holland uvedl Oswaldova daňová přiznání. Ta jsou dosud tajná. Podle Hollanda je snadnější slídit v dokumentech CIA než IRS.

 • laka

  Posledna strela, išla od viaduktu nie od trávnateho pahorku, na filme vo vysokom rozlíšení – Zapruder , nie orezaný , treba si dať celé auto, ide strela nad čelným oknom medzi tienidlami možno sa aj dotkne na šoférovej strane tienidla,záchvenie.Polohu strelca je ťažšie určiť , ale po strelbe z koľajiska odchádzal neohlásený vlak . podľa svedka pána Lee Bowersa.

 • Mickkey

  V oficiálních dokumentech se pravdu nikdy nedozvíte. Jsou součásti manipulace s veřejností. Pohádce o Oswaldovi už dneska nikdo nevěří. Velice dobře to popisuje film JFK.

 • che

  Po shlédnutí tohoto dokumentu který vlastně nevysvětluje vůbec nic pouze se opírá o nesmyslnou teorii jednoho střelce. Pokud by opravdu šlo jen o akt jednoho šílence proč tedy Oswald nestřílel z velkoskladu již v ostré zatáčce před náměstím Dealey plaza, kde musela limuzína zpomalit a měl prezidenta jako na dlani? Ale střelbu zahájil až nelogicky za ní kde byla pravděpodobnost zásahu daleko menší pokud by nepotřeboval dostat auto JFK do křížové palby z další zbraně. pokud to byl vůbec on kdo střílel .

  Taky se mi nechce věřit že by se Oswald bezprostředně po atentátu se ani nenamáhal pušku rozebrat a pronést ji z velkoskladu a namísto toho ji nechal na místě činu z nábojnicemi i vlastními otisky prstů. podobných nesrovnalostí je zde celá řada

  Lee Harvey Oslwald byl jen trapný špek pro americkou veřejnost

 • Tomáš Peroutka

  Zas nějaký dokumentarista který chce z lidí udělat ovce a je vyslán, aby zas po několika desítek let „uvedl vše na pravou míru o jednom střelci“ .. pane bože .. jestli tohle bude oficiální verze ať už by to opravdu bylo 11 vteřin .. což podle videa by auto muselo jet 2/km/h …a lidi by museli být zrychlený …. Však teď se dostanu k ovčímu případu > jen ovce muže věřit skupině Warrnerovi Komise, která je názoru tří kulek … dejme tomu že byly tři jak řekla komise . >Bullet 1.Bullet 2. „který se později říkalo Magic Bullet“ Bullet 3.< ta je nejvíce zajímavá měla vyjít ze skladiště jako dvě předešlé a trefit Kennedyho do hlavy .. zmiňuji znovu že ze zádi auta bylo skladiště tudíž rána měla přijít zezadu do hlavy. Kdo má aspoň 90% IQ se koukne na toto identické video ze Zapuderova filmu http://www.youtube.com/watch?v=Sz4KUT9Rgl8 .. a teď mi tvrďte že kulka letěla zezadu do hlavy když při kontaktu z kulkou se prudce zaklonil dozadu, kus tkáně a lebky vyletěl na zadní kufr auta a kousky mozku měl i na uniformě agent který jel za přívozem a později naskakuje na kufr auta což je 100% vyvráceno že by kulka přišla do zadku auta .. nejsem zastánce spikleneckých teoriích ale sem názoru že se střílelo z dvou míst jedno z skladiště a jedno z travnatého výstupu odkud byla vystřelena smrtelná střela do Kennedyho hlavy .. a sem zastánce že v tom někdo ž CIA, Mafie, KGB, FBI, Castra .. měl prsty nebudu přímo ukazovat že to byla podle mě na 100% CIA a FBI aby jste mě tu neukamenovali .. ale určitě to nebyl jeden vyšinutý střelec co byl u námořnictva a měl nejhorší testy ze střelby a aby dovedl sám bez ničí pomocí zabít prezidenta !

  • Tomáš Peroutka

   stiskl se mi touch pad :D takže je to přeházeně .. :D

 • tomas

  vsetci vieme ze CIA zabila johnyho a to lebo vedel pravdu o internom vedni USA a chcel to dat verejnosti vediet no a za to sa plati,obzvlast ked ide oto o co ide…NWO…peace..

 • Tom

  Pokud umel zachazet s tou zbrani, tak proc by to nezvladl? Nevim, neprijde mi to nerealny…Na druhou stranu asi moc koukam na filmy :-D

 • Josef

  Nedalo mi to a podíval jsem se po letech na film JFK z roku 1991. Politické pozadí v tom filmu vynechám,na to si udělejte názor sami. Ale podrobnosti o střelbě samotné a mystifikaci jsou tam myslím popsány víc,než podrobně.

 • Josef

  Tomu se mi nechce věřit. Vystřelit,znovu nabít a přesně zamířit na pohybující se cíl se mi zdá v tak krátkém časovém úseku téměř nemožné. Poté je údajný vrah zastřelen dřív,než stačí vypovídat. Nestalo se to samé nedávno jednotce,která zabila Usámu?