Ufologové v Británii končí s výzkumem mimozemských civilizací

6
608

Věří v jejich existenci, a přesto se odhodlali ke kroku, který kolegy z ostatních zemí překvapil. Desítky spolků a organizací, které se ve Velké Británii věnují pozorování a výzkumu UFO, ukončily svou činnost. A další to chtějí udělat v nejbližších měsících. Čelní britští ufologové neradi přiznávají, že po létech usilovné práce nejsou schopni potvrdit existenci mimozemských civilizací stejně jako popsat aktivity, které tito návštěvníci z vesmíru vyvíjejí na naší modré planetě.

Jeden z nejvýznamnějších ufologů Dave Wood patří k nejaktivnějším skeptikům. Tvrdí, že ufologická pátrání a zkoumání se postupně stala snůškou konspiračních teorií a podvodných důkazů. Za všechno prý může internet, kde se v posledních letech objevují denně desítky „zaručeně pravých“ videí, na nichž je možno si prohlédnout UFO. Jenže to jsou podle Wooda právě ty největší podvody. A například teorie o tom, že například král Artuš byl mimozemšťan, který přispěchal z vesmíru na pomoc nebohým Britům, je jedním z typických příkladů nesmyslů, které nemůže brát nikdo vážně.

Wood je znechucen i každoročními ufologickými konferencemi, které se konají snad v každém koutě světa. Většinu příspěvků tvoří bláboly, které nedávají smysl, a jediné hodnotnější příspěvky se stále dokola točí kolem nálezu ostatků mimozemšťana v americkém Roswellu a incidentu v anglickém Rendleshamu, kde mělo přistát v roce 1980 opakovaně UFO, což mimo jiné potvrdily i vojenské hlídky. Jenže jedna událost je stará 32 let a ta druhá dokonce 65 let. „Octli jsme se na slepé koleji a po té nemá smysl jet dál,“ tvrdí Wood. A protože Britové jsou od nátury pragmatici, vypadá to, že s ním mnozí ufologové rádi souhlasí.

Zdroj: Telegraph.co.uk

 • Patek

  otazka je kdo je mimozemštan kdyš vesmír je bran jako celek dohromady… a když beru vesmír jako celek tak říkam že země je jedna z nejduležitějších zemí pro život ve vesmíru… diky slunci;) příroda se obnovuje;) tady na zemi je to zajímave…. proš je nevidíme? sme připravení?

 • Tom

  že zrovna britové dali k ledu UFO a stím potažmo crop circles?, i když letos to byla fakt slabota a co jejich kauza Chibolton? I když SETI taky vlastne zrusili.

 • creat

  Není divu, když široko daleko žádní marťani nejspíš nejsou.

 • sda

  se současnou technikou a přístupem vlád se dá jen těžko něco odhalit….snad v budoucnu…nebo třeba už tento rok o.O o.O o.O

 • tak

  to mi až moc smrdí nějakým vnějším donucením..

  • kamaka

   Že by ty desítky spolků a organizací, které ukončili činnost z nějakého donucení se mi nezdá. Vznikly by rázem nové. To mi prostě nedává smysl, a proto si myslím, že tím důvodem je opravdu nesouměřitelná kvalita všech informací o UFO.