Video: NASA vysvětluje, proč ještě nenastane konec světa

11
774

Šílenství okolo 21. prosince a údajné mayské předpovědi o konci světa naplno propuklo asi před rokem a od té doby se veřejnost pře o pravdivosti těchto katastrofických proroctví. NASA se rozhodla také zapojit a zveřejnila speciální stránku i uklidňující video, které vysvětluje, proč svět určitě nezanikne.

Video mělo být očividně odvysíláno až 22. prosince, jak koneckonců napovídá i jeho název. Vysvětluje, že mayské proroctví bylo pochopeno špatně, kalendář nekončí 21. prosincem a neexistuje žádné proroctví, které by o tomto datu mluvilo. Což ovšem neznamená, že by celá věc nebyla naprosto fascinující, jak dokládá i 35 let trvající zájem astrologa Carlsona, který ve videu vystupuje.

[box_tip]Celý článek a mnoho dalších zajímavých informací naleznete na spřízněném serveru tyinternety.cz.[/box_tip]

 • CG

  A nejedná se náhodou o rok 2112 ?? 21.12. bez teček.

 • Tom

  Já to vidím tak, že 21.12. je mystické datum bylo a bude. Je to prostě slunovrat a ten o dob druidů je mystický je to celek dobře měřitelný záchytný bod kalendáře – jakéhokoliv kalendáře… A ano začíná v ten čas něco nového, že? vždy začínalo a začínat bude. zbytek je jen business a žvásty jak na tom vydělat u lidí co neznají ani vlastní kalendář. Ukázková manipulace společnosti. Nedivil bych se kdyby se ještě na poslední chvíli objevili mastičky či kapky pro snaší přejezd do jiné dimenze :-)))

 • jarda

  Ať jdou s tím NASA do p*****e fakt že jo ! ti mají co poslední mluvit

  • kamaka

   No ale když ohledně této věci (a jiných) kde kdo NASA obviňuje ze zatajování a bůhví z čeho ještě! Tak na to hold musí nějak reagovat. A mimochodem, dr. John B. Carlson není žádnej šarlatánskej astrolog ale radioastronom z University v Marylandu jenž se mimo to zabývá právě archeoastronomií!

 • MidnighT

  neexistuje žádné proroctví, které by o tomto datu mluvilo ??? Co to je za žvást !? Co vím tak data kolem 21 prosince 2012 se objevují ve více než 50 proroctvích z celého světa a ze všech historických období…

  • kazan

   Tos sežral kde?:DD rano na hajzíku,vid??Hoď odkaz pro svou alespon castečnou obhajobu,nebo nelži.

   • Tee
   • miskith

    Možná se pletu, ale Nostradamus něco takovýho žvatlal a ostatní „proroctví konce světa“ ve skutečnosti o žádném konci světa nemluví, ale většinou jen o začátku nového období. Nevim to ale úplně jistě, protože se nezajímám o konce světa, který nebudou.

    • Kamil Kotek

     konkrétně nostradamus psal že bude jakoby konec světa..nemluvil přímo o konci,ale o velké apokalipse,že bude tma,pak že bude něco vybuchovat apod…(nevzpomenu si na přesný text ale takhle si to nějak pamatuju pokud se tedy nepletu.)

     • Tom

      vždy po 21.12. je 3 dny“ tma “ protože Slunce nemění svou pozici vůči horizontu 24, začne tzv. „růst“ ano právě jste odhalili proč se slaví Ježíšek 24. :-)) je v tom víc převzatého pohanství než dokáže většina společnosti strávit

   • Kamil Kotek

    dám pár příkladů: nostradamus,mayové a mayský kalendář,čínská předpověd(něco jako mayský kalendář ale čísnký…mají tak různé předpovědi a 2012 tam je také)… apod..