Záhadné živé mrtvé nehledejte na Haiti, ale v Číně

10
2259

Stavební dělníci odkryli v čínské provincii Che-nan starobylé pohřebiště a povolali na místo archeology. Ti na místě otevřeli tři hroby. V jednom z nich leželo netlející tělo, které vypadalo, jako by bylo pohřbeno teprve před pár dny. Jenže dotyčný zemřel prokazatelně nejméně před 300 lety. Vyzvednutí ostatků z hrobu ale vedlo k tomu, že tělo během několika málo hodin zčernalo a začal se z něj linout nepříjemný zápach, což se před tím nedělo.

Netlející muž byl uložen v hrobě s velmi silnými stěnami. Podle všeho šlo o vysokého úředníka. Jeho ostatky byly převezeny do specializovaného ústavu k bližšímu prozkoumání. Vědce zajímá především to, jak je možné, že tělo vůbec nezetlelo, protože v Číně se mrtví nebalzamovali.

zahadne-zive-mrtve-nehledejte-na-haiti-ale-v-cine1

Není to ale jediný případ, kdy se tělo dávno zesnulého našlo v tak dokonalém stavu. Před dvěma lety bylo v provincii Čchang-čchun nalezeno netlející tělo ženy pohřbené před 700 lety. Dotyčná byla pochována v nákladných hedvábných šatech. Ani v tomto případě není jasné, co rozklad jejího těla zastavilo. Žena byla pohřbena v hrobě hlubokém 12 m, který se skládal z několika samostatných schránek, přičemž ostatky byly uloženy ve čtvrté z nich.

Zdroj: kp.ru

 • očitý svědek

  Z jakého důvodu má ta první fotka oči?Vždyt otevřené oči by měli vytéct či se vysušit.I kdyby zmrznul tak jejich struktura přeci neumožní uchování.
  Tohle je pro mě záhada.

 • Hávová

  Dobrý den,
  často čtu vaše články, ale často se od nich znechuceně odvracím. Váš češtin je totiž víc než hrozný. Pokud vám jazyk dělá problémy, spolupracujte s korektorem. Občasný překlep se může stát. To se stává každému, ale to, co jste dnes předvedl v tomto článku, to je jedna velká hrůza. Připadá mi to, že jste cizinec, který se v našem jazyce moc nevyzná. Zdraví Mgr. Hávová

  • bob
  • Tom

   To, že máte potřebu uvádět u jména titul na takové to diskuzi, zavání nadřazeností a to se mi nelíbí víc, než pravopisné chyby redaktorů. K čemu text, který je literárně sice v pořádku, avšak jeho myšlenka a přenositelnost informace se blíží nule.

   • Captain

    Lidé s magisterským titulem mají potřebu ho uvádět všude…

    • Tom

     :-) znám pár lidi co testují, zda toto pravidlo platí a neuvádějí, žadný titul, který mají :-D

  • Anti-Hávová

   Hávová – Ať čtu jak čtu, nic v rozporu nevidím a slovosled „v naší době“ to se snad už ani nehlídá… ( to Mgr. je jako magor ?) :D

  • mirek

   Nechytejme za slovicka a budme radi za tyto zpravy.Co to znamena spisovne?To si vymysleli ti,co nas chteji postavit do lajny.Poslusnost.Co vy vite,jak se bude hovorit treba za 50 let.Malo lidi se toporne drzi toho spisovne,jak rikate.

   • Tom

    Přeci jen musíš uznat, že když se napíše :“Na poly se pásly třy býlý koňe a čtiři hňedý“ Je divný. Podle mě je důležitý nebýt ortodoxní pravopisný fundamentalista. Protože mnohdy i vůl může sdělit podstatnou informaci, aniž by to sám tušil. Proto buďme k volům pokorní a tolerance sama. Ať si „čtenářové počtou“ (toho vola myslím sebe páč mi ten pravopis též moc nejde) :-))) ……. já vím jsem …. špatnej :-)

  • PP

   Paní Hávová, neposerte se. Naši národní obroditelé, kteří vytvořili spisovnou češtinu, stvořili umělý jazyk. Žili převážně v Praze a jejím okolí, takže za její základ vzali tehdejší pražské nářečí. Kdyby žili na brněnsku, mluvili bychom dnes hantecem, a kdyby předkové našich obroditelů šukali v Ostravě, tak spisovně: „meme kratke zobake, veš to robo?“