Zapátrejte trochu v paměti a vzpomeňte si na hodiny literatury, konkrétně na Erbenovu sbírku Kytice.
Archeologové zkoumají 22 koster, které byly nedávno nalezeny v antickém římském hrobě pocházejícím z 2. až 4. století n. l. v Londýně.
Archeologové našli na Altaji mumifikované ostatky ženy, která měla na nohou tenisky, jež se hodně podobají sportovním botám zn. Adidas.
Naši pravěcí bratranci zcela určitě nebyli primitivové, za jaké je rádi považujeme.
Kolem roku 1260 se v Miláně, bohaté metropoli středověké Lombardie, objevila záhadná, asi padesátiletá žena.
Jihoitalské město Altamura by nebylo nejspíš vůbec zajímavé, kdyby se v jeho blízkosti nenacházela vápencová jeskyně Lamalunga, kde byly nalezeny zvápenatělé tělesné ostatky našeho předka, kterému se od té doby přezdívá Altamurský člověk.
V roce 1716 ji věnoval pruský král Friedrich Vilém ruskému carovi Petru Velikému. Po dvě století pak byla chloubou přepychového Kateřinského paláce v Carském Selu poblíž Petěrburgu.
Šperky z mušlí, kamene a kostí přežily od pravěku. V dávných dobách byly šperky nošeny především jako ochrana před nebezpečím nebo jako znak postavení či hodnosti.
Nanotechnologie je technický obor, který se zabývá tvorbou a využíváním technologií v měřítku řádově nanometrů (obvykle cca 1–100 nm), tzn. 10−9 m (miliardtiny metru), což je přibližně tisícina tloušťky lidského vlasu, uvádí Wikipedie.
Vědci se už dlouhou dobu pokoušejí objasnit původ „opičí ženy“ Zany, která žila v 19. století na Kavkaze.

Sleduj nás

9,333FanoušciTo se mi líbí
43SledujícíSledovat
118SledujícíSledovat