Kdo si zapomněl na Měsíci „hračku“?

Známý americký badatel Joseph P. Skipper objevil v oficiálním katalogu NASA kuriózní snímek. Na jedné z fotografií pořízené na měsíčním povrchu posádkou Apolla 11 je věcička, která tu zjevně nemá co dělat.  Poblíž přistávacího modulu je nějaká hlava nebo balónek s nakreslenýma očima.

Fotografii pořídili Neil Armstrong a Edwin Aldrin. Je na ní vidět stín přistávacího modulu, panoráma okolního Moře klidu a jeho povrch s nevelkými kameny. A na něm cosi – něčí karikatura?

Skipper a jeho stejně neúnavný kolega Sean Stewart tvrdí, že nejde o kaz snímku, který mohl vzniknout třeba chromatickou aberací.  Podivný artefakt tam ale nenechali ani sami astronauté. Proto se objevily i spekulace, že „hračku“ si na Měsíci nechalo nějaké mimozemské dítě, protože její „fyziognomie“ je dost podivná.

Skipper proto soudí, že „hračka“ vznikla při skenování originálního snímku a jeho převodu do počítačového formátu.

Předmět vrhá na levou stranu tenký stín. Zajímavé je, že kameny na měsíčním povrchu ho vrhají na pravou stranu. Skipper proto soudí, že „hračka“ vznikla při skenování originálního snímku a jeho převodu do počítačového formátu. Co bylo ale zdrojem anomálie, která na něm vznikla, netuší.