Anonymous chtějí 5. listopadu 2011 zničit Facebook!

Planá výhrůžka, nebo reálná hrozba? U hackerské skupiny Anonymous jeden nikdy neví. Každopádně Facebook a uživatelé by měli být na pozoru, Anonymous nelze podceňovat.

Anonymous před pár dny zveřejnili video pojmenované „Operation Facebook, November 5 2011“, ve kterém varují všechny uživatele před Facebookem a vykopávají „kybernetickou“ sekeru proti této sociální sítí, kdy hlavní útok plánují na 5. listopadu letošního roku!

Jedná se o planý poplach, či reálnou hrozbu pro internetového giganta? Anonymous ve zmíněné nahrávce uvádějí, že chtějí způsobit Facebooku co největší škody a ochránit tak  stovky milionů uživatelů před jeho škodlivým vlivem na soukromí. „I když na Facebooku smažete svůj profil, tak stejně tato korporace si všechny data o vás schovává. Facebook o vás ví víc než vaše rodina,“ uvádějí hackeři v prohlášení.

V nahrávce pak ještě varují, že Facebook prodává osobní data uživatelů vládním agenturám a bezpečnostním organizacím, které tak mohou pohodlně sledovat a špiclovat lidi z celého světa.

I když kvalita onoho videa od Anonymous vypadá jako domácí tvorba podnapilého Davida Hasselhoffa, mnozí bezpečnostní odborníci bijí na poplach – Anonymous nelze podceňovat. Důkazem toho je nedávná historie, kdy hackerská skupina vyhlásila otevřenou válku společnosti Sony. Pár týdnu na to Anonymous odřízli služby PSN a Qriocity, v dalších týdnech odřízli Sony i ostatní weby a služby.

Update: Někteří členové Anonymous uvádějí, že tato nahrávka je podvrh a nemají s tím co dočinění. Na FB stránce Anonymous se začalo objevovat stovky příspěvky od dalších uživatelů. Jeden z nich například hackery prosí, ať na Facebooku hlavně smažou všechny stránky s Justinem Bieberem!

Zdroj: Dvojklik.cz