Fenka trpěla depresí. Dostala se z ní díky neobvyklému příteli

Fenka potřebovala opravdovou spřízněnou duši, a ačkoli tomu zpočátku nikdo nevěřil, mezi ní a malou krysou se zrodilo přátelství s velkým P.

0
18066

Přátelství může vzniknout mezi nejrůznějšími živočišnými druhy. Citům se totiž nedá poroučet ani ve zvířecí říši. Tříletá fenka Osiris byla vycvičena jako terapeutický pes, ale nikdy neměla kamarády a bylo jí smutno. Až do chvíle, než se v jejím životě objevilo krysí mládě Riff.

Za vše mohli pochopitelně její páníčci. Riff se u nich doma objevil náhodou, byl ještě slepý a musel se krmit pomocí pipety. Osiris si při pohledu na bezbranného tvorečka vzpomněla na své vlastní dětství. Předchozí majitelé ji totiž ponechali jako štěně na opuštěném vymrzlém parkovišti a tam ji našli její současní vlastníci, kteří jí tak zachránili život. Fenka si ale v tu chvíli uvědomila, co celou dobu postrádá – skutečného přítele, který prožil podobnou zkušenost, a bude schopen ji sdílet. Protože sám bude potřebovat pomocnou ruku, resp. tlapku.

Osiris se v rámci canisterapie pravidelně podílela na léčbě lidí i jiných zvířat. Ale šlo o pacienty, se kterými se stýkala na doporučení lékaře, nikoli podle vlastního přání. Fenka potřebovala opravdovou spřízněnou duši, a ačkoli tomu zpočátku nikdo nevěřil, mezi ní a malou krysou se zrodilo přátelství s velkým P.

Riff je malinké zvířátko a víc už nevyroste. Osiris by ho mohla slupnout na posezení, ale to se nestane. Naopak ho všude chrání a Riff jí to oplácí nezměrnou láskou. Tohle zvířecí přátelství vydrží navěky.

FOTO: Lemurov